Międzynarodowy Dzień Kropki
15 września obchodzimy święto kreatywności, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia przedszkolaki poznały historię Vashti - bohaterki książki Petera H. Reynoldsa ,, The Dot " czyli ,,Kropka", która dzięki małej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w siebie. Podczas zajęć w naszym przedszkolu królowały kropki i kropeczki.
Narodowe Czytanie 2022
Narodowe Czytanie 2022 Szkoła Podstawowa im. Stanisława Gałuszki w Przybówce przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. Lekturą tegorocznej edycji były "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali ballady: "Pani Twardowska", "Świtezianka" i "Powrót taty". Teksty te łączą pokolenia Polaków i ukazują prawdę, że świat musi być sprawiedliwy. Dopełnieniem wspólnej lektury utworów naszego wieszcza narodowego były przygotowane przez uczniów stroje.
Witaj szkoło! Inauguracja nowego roku szkolnego 2022/2023
Dnia 1 września 2022 r na pięknie udekorowanym holu szkoły odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego. Uczniów pracowników i rodziców przywitała w zastępstwie Pani dyrektor Pani Małgorzata – Tyburska – Doktór. Wyjątkowo ciepło zostali powitani uczniowie klas pierwszych. Pani Doktór życzyła wszystkim, by ten rok szkolny obfitował w wiele sukcesów, ciekawych wyzwań edukacyjnych i rozwijających doświadczeń. Po zakończeniu uroczystości uczniowie udali się do sal lekcyjnych na pierwsze powakacyjne spotkanie ze swoimi wychowawcami.
Powrót do szkoły
Uroczyste zakończenia roku szkolnego 2021/2022
Serdecznie zapraszamy Uczniów oraz Rodziców na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 24 czerwca 2022 r.
Harmonogram:
8:00 – Msza św. w kościele parafialnym w Przybówce;
9:00 - Po Mszy św. uczniowie pod opieką nauczycieli udają się do szkoły na uroczyste zakończenie roku szkolnego;
9:30 – Uroczysta akademia – pożegnanie absolwentów, wręczenie świadectw, nagród, dyplomów, spotkanie z wychowawcami w klasach.
Jak przygoda, to tylko w Warszawie…
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Przybówce odbyli trzydniową wycieczkę do Warszawy w ramach projektu MEiN Poznaj Polskę. Nasza stolica to tętniąca życiem metropolia i jednocześnie miasto o niepowtarzalnej historii. Spacer wśród pięknej przyrody i architektury w Łazienkach Królewskich, podziwianie zabytków Starego Miasta, a także zwiedzanie Zamku Królewskiego na długo zapiszą się pamięci wycieczkowiczów. Pobyt w Centrum Nauki Kopernik zainspirował uczniów do obserwacji, doświadczania, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi. Muzeum Powstania Warszawskiego to hołd mieszkańców Warszawy dla tych, którzy walczyli i zginęli za wolną Polskę w 1944 r. Zwiedzanie tej ekspozycji było dla wszystkich żywą lekcją historii. Dodatkową atrakcją okazało się kompletowanie rozmieszczonych na całej wystawie kartek z kalendarza z opisem poszczególnych dni powstania. Ta „zabawa” zapewniła dodatkową pamiątkę z
Wycieczka szkolna dla klas I-III zrealizowana w ramach przedsięwzięcia MEiN pn. Poznaj Polskę
Celem nadrzędnym wycieczki było popularyzowanie kultury i dziedzictwa narodowego oraz największych osiągnięć polskiej nauki, a także kształtowanie u dzieci umiejętności kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz integracji z grupą rówieśniczą. W podróż wyruszyliśmy wczesnym rankiem, sprawdzonym przez policję autokarem i udaliśmy się do Krakowa. Najpierw odbyliśmy 30 minutowy rejs po Wiśle i odwiedziliśmy pomnik Smoka Wawelskiego. Następnie pojechaliśmy do Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema, gdzie na sześciu hektarach parkowej zieleni znajdują się oryginalne, duże urządzenia, których zadaniem jest pobudzać do myślenia i uczyć, ale również bawić. Urządzenia rozmieszczone są w grupach tematycznych obejmujących optykę, hydrostatykę, akustykę i mechanikę. Później przejechaliśmy do Bochni, gdzie po obiedzie
zwiedziliśmy najstarszą w Polsce kopalnię soli wpisaną na listę zabyt
Dzień bez plecaka
Podczas nieobecności starszych uczniów, klasy I-III urządziły w szkole dzień bez plecaka Wyobraźnia dziecięca nie zna granic. Sprawdziło się to również w tym przypadku
Warto wspomnieć, że celem tego dnia jest zwiększanie świadomości trudnych warunków bytowych, a także problemów z dostępem do edukacji milionów uczniów w wielu zakątkach świata. Często zdarza się, że dzieci muszą chodzić pieszo, z reklamówkami lub trzymając rzeczy w rękach, ponieważ nie stać ich nawet na plecak…
"Rodzina - tu zaczyna się życie, a miłość nigdy się nie kończy"
Cóż to był za piątek!
10 czerwca 2022 roku w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Rodziny. Spotkanie rozpoczęła część artystyczna w wykonaniu dzieci klas I-III, które z radością i pełnym profesjonalizmem zaprezentowały montaż słowno - muzyczny. Uczniowie wierszami, piosenkami i tańcem dziękowali rodzicom za poświęcony czas, wsparcie, troskę i miłość.
Veni, vidi, vici ...
Z ogromną dumą i radością przedstawiamy LAUREATA konkursu przedmiotowego z języka angielskiego Jakuba Doktór, ucznia klasy VIII Szkoły Podstawowej im. Stanisława Gałuszki w Przybówce.
9 czerwca 2022 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie, odbyła się Uroczysta Gala podsumowująca tegoroczną edycję konkursów przedmiotowych organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty.
CERTYFIKAT "KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY"
Nasza szkoła nabyła prawo do posługiwania się specjalnym certyfikatem przyznającym tytuł "Kubusiowych Przyjaciół Natury" w związku z udziałem klasy I w ogólnopolskim programie edukacyjnym dla przedszkoli i szkół podstawowych (klasy I-III) poświęconym tematyce ekologicznej, organizowanym przez markę Kubuś. Uczniowie klasy I aktywnie brali udział w zajęciach, których celem było nabycie umiejętności dbania o środowisko naturalne, uczenie szacunku dla przyrody, ale także kształcenie dobrych nawyków w zakresie odżywiania oraz aktywnego spędzania czasu i ruchu. Z ogromnym zaciekawieniem przemierzali krainy, po których przewodnikami byli Kubuś i zwierzęta chronione, z którymi uczniowie wspólnie szukali wyjaśnień ekologicznych problemów, jakie spotykamy na co dzień w naszym sąsiedztwie. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i zapałem pomagali rozwikłać zagadki wilka Łapka, wiewiórki Rudej Kitki, tr
„Wolność nie jest dana nam raz na zawsze”
29 kwietnia 2022r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 231 - ej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Klasa V przygotowała montaż słowno-muzyczny aby przybliżyć koleżankom i kolegom to ważne wydarzenie z historii naszego kraju. Była to okazja do refleksji nad wydarzeniami sprzed lat i dowód pamięci o przodkach, którzy pragnęli ocalić kraj przed upadkiem. Była to także sprzyjająca okoliczność do pielęgnowania patriotyzmu wśród uczniów naszej szkoły.
Dzień Strażaka
10Przedłożeniem świąt majowych jest 4 maja, kiedy to obchodzimy dzień św. Floriana patrona wszystkich strażaków. Tradycyjnie także w naszej szkole uczciliśmy to ważne święto. Uczniowie klas 1-3 w czasie zajęć przypominali sobie jak ważny i wspaniały jest zawód strażaka. Swoje uznanie i podziękowanie dla wszystkich druhów i druhen, którzy na co dzień nam służą, dzieci wyraziły za pomocą ekspresji twórczej. Wykonały obrazki przedstawiające strażaków w akcji. Prace plastyczne można podziwiać na oknach budynku domu ludowego w Przybówce. Głodni wiedzy i ciekawi nowych doświadczeń odwiedziliśmy miejscową remizę, gdzie druhna Karolina opowiedziała o pracy strażaka ochotnika i zaprezentowała sprzęt używany w czasie akcji. Nie zabrakło też zwiedzania wozu strażackiego. Chętni uczniowie mogli założyć strój strażaka i uruchomić syrenę alarmową. Dzieci były bardzo zaciekawione. Nie brakowało pytań
"Poezja polskich poetów romantycznych"
29 kwietnia w Szkole Podstawowej w Łękach Strzyżowskich odbył się Gminny Konkurs Recytatorski pod hasłem: " Poezja polskich poetów romantycznych". Naszą szkołę reprezentowali: Julia Knap - uczennica klasy VII i Mikołaj Obara - uczeń klasy VIII. Uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom recytacji utworu poetyckiego. Julia zajęła II miejsce za interpretację sonetu "Burza" Adama Mickiewicza. Gratulujemy naszym uczniom wspaniałego występu na konkursie.
Dzień Ziemi w naszej szkole
36Najmłodsi uczniowie zastanawiali się w jaki sposób możemy przyczynić się do poprawy warunków środowiskowych na naszej planecie. Nie zabrakło gier, zabaw edukacyjnych oraz wspólnych kolorowanek. Z zaangażowaniem uczestniczyliśmy również w akcji ,,Wiosenne sprzątanie w Gminie Wojaszówka".
Wiosna - ach to ty...
Wraz z nadejściem wiosny uczniowie klasy III założyli wiosenny ogródek ! Wspólnie ustalili kolejność działań i zabrali się do pracy. Podczas zajęć sadzili cebulki oraz siali warzywa i kwiaty, które już niedługo przyozdobią naszą szkołę. Codziennie dbają o rośliny i obserwują ich wzrost. Na naszych parapetach zrobiło się zielono.
Drodzy Rodzice - rosną Wam wspaniali pomocnicy - ogrodnicy
Kwiecień plecień, bo przeplata: trochę zimy, trochę lata!
Dla nas jednak żadna pogoda nie jest zła, żeby dobrze się bawić. Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, najmłodsi uczniowie naszej szkoły wyruszyli na wycieczkę do Krosna. Podróż nie należała do najłatwiejszych, ponieważ odbywała się autobusami komunikacji miejskiej. Nasi uczniowie mieli okazję przekonać się, jak dojeżdżają do szkół średnich ich starsi koledzy. Każdy miał okazję zapoznać się z rozkładem jazdy, obserwować nadjeżdżające autobusy oraz zobaczyć krośnieński dworzec. Tym sposobem dotarliśmy do kina Helios, gdzie obejrzeliśmy film animowany ,,To nie wypanda". Po seansie udaliśmy się do restauracji McDonald's, gdzie każdy mógł wybrać to, na co tylko miał ochotę. Uczniowie spisali się na medal. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś powtórzymy taki wypad
Wielkanocne życzenia
Lubimy pomagać, bo warto pomagać!
Dlaczego żonkil?
To symbol nadziei, która jest nieodłącznym elementem pracy hospicyjnej. Akcja „Pola Nadziei”ma na celu propagowanie idei opieki hospicyjnej. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy – głównie osób młodych – rośnie w społeczeństwie świadomość potrzeby niesienia bezinteresownej pomocy osobom chorym i cierpiącym. W imieniu krośnieńskiego hospicjum dziękujemy wszystkim mieszkańcom Przybówki za hojność i wsparcie.
Gminni mistrz i wicemistrz ortografii z naszej szkoły!!!!
Mistrzowie ortografii Uczniowie klasy siódmej - Milena Gałuszka i Bartosz Przebienda wzięli udział w Gminnym Wiosennym Dyktandzie "Z ortografią na ty" organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Kajetana Trybusa w Wojaszówce we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Rekreacji.
Uczniowie naszej szkoły wykazali się bardzo dobrą znajomością reguł poprawnej pisowni, zajmując najwyższe lokaty:
Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 77897