Wycieczka do wioski indiańskiej HOKKA HEY w Kunowej
W dniu 6 czerwca przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do wioski indiańskiej. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Na początku wielki wódz indiański przywitał dzieci i opowiedział im o zwierzętach zamieszkujących w tamtejszym mini zoo. Dzieci obejrzały między innymi przepiękne, kolorowe papugi, śnieżnobiałą lamę oraz kangury. Wioska indiańska zrobiła na przedszkolakach ogromne wrażenie. Dzieciom spodobały się oryginalne indiańskie tipi, do których mogły wejść i obejrzeć od środka. Następnie dzieci samodzielne wykonały opaski indiańskie, a panie ozdobiły ich twarze pięknymi indiańskimi malunkami. Tak przygotowane przedszkolaki rozpoczęły zabawy z wodzem indiańskim: skakanie w workach oraz wspólne zabawy przy muzyce integrujące dzieci. Podczas gdy wycieczkowicze świetnie się bawili, w tym czasie przygotowywane były dla nich kiełbaski z ogniska. Udostępniony był również sklepik, gdzie można
"Rodzina - to tu zaczyna się życie, a miłość nigdy się nie kończy".
Dnia 2 czerwca 2023r. świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Rodziny. Z tej okazji przygotowaliśmy wiele atrakcji zarówno dla najmłodszych jak i troszkę starszych m.in.:
- Dmuchańce
- Przejażdżki konne
- Spotkanie z alpaką
- Malowanie twarzy
- Kolorowe warkoczyki i tatuaże
- Gry i zabawy sportowe
Pokazy z Fizyki
Dnia 31 maja 2023 r. uczniowie klasy VI i VIII wraz z koleżankami i kolegami zaprzyjaźnionych szkół Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Łękach Strzyżowskich i Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Stępinie mieli przyjemność uczestniczyć w XXIII Pokazach Fizycznych organizowanych przez Politechnikę Rzeszowską. Wydarzenie odbyło się w auli głównej, a uczniowie zostali zaproszeni na interaktywne prezentacje i eksperymenty z dziedziny fizyki. Podczas pokazów, uczniowie mieli okazję zobaczyć fascynujące eksperymenty, które wzbudziły ich ciekawość i zainteresowanie nauką. Wizyta uczniów na XXIII Pokazach Fizycznych była nie tylko inspirująca, ale także wzbudziła w młodzieży większe zainteresowanie nauką, zwłaszcza w dziedzinie fizyki. Uczestnictwo w takich wydarzeniach stwarza okazję do odkrywania pasji i rozwijania zainteresowań naukowych.
Spotkanie Szkolnych Kół Caritas w Jaśle
W dniu 18 maja 2023 r. w 103 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II w auli przy kościele farnym w Jaśle odbyło się Wiosenne Spotkanie Szkolnych Kół Caritas. Caritas Diecezji Rzeszowskiej zachęca swoich wolontariuszy nie tylko do włączania się w akcje pomocy potrzebującym, ale troszczy się również o ich formację. W tym spotkaniu uczestniczyło około 200 młodych wolontariuszy z różnych szkół południowej części Diecezji Rzeszowskiej. Także i z naszej szkoły uczestniczyła delegacja trzech uczniów klasy VI wraz z ks. Grzegorzem Wojnarem. Spotkanie rozpoczęło się modlitwą i odśpiewaniem hymnu Caritas „Ubi Caritas Et Amor” – „Tam gdzie miłość jest”. Na początku wszystkich zgromadzonych powitał ks. Karol Hadam – diecezjalny koordynator Szkolnych Kół Caritas. Następnie swoje słowo pozdrowienia przekazał także ks. Piotr Potyrała – dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Głównym punktem spotkania
Wycieczka do Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza
W dniu 10 maja uczniowie klas I, II, III, IV i VI wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Bóbrki. W tej niewielkiej miejscowości położonej niedaleko Krosna znajduje się Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. I. Łukasiewicza. Jest to jedyne muzeum położone na terenie czynnej do dzisiaj kopalni ropy naftowej. Na miejscu czekało na nas wiele ciekawych obiektów i atrakcji. Najpierw uczniowie wysłuchali prelekcji na temat życia I. Łukasiewicza i historii powstania kopalni. Każdy uczeń mógł zobaczyć jak świeci pochodnia, kaganek, lampa naftowa. Następnie uczniowie samodzielnie wykonywali i ozdabiali swoją lampę naftową. Zwiedzaliśmy wiele zabytków muzealnych pochodzących z czasów I. Łukasiewicza m. in. budynek administracyjny kopalni tzw. dom Łukasiewicza z 1865 roku. Zobaczyliśmy w nim zorganizowaną w niebanalny sposób ekspozycję apteczną nawiązującą do pierwszej pracy Ignacego
Velvet piątka dla natury
Działamy dziś z myślą o jutrze, dlatego bierzemy udział w II. edycji programu ekologicznego ,,Velvet. Piątka dla natury". Zobaczcie, jakie Ekowyzwania przed nami!
W tym roku, w ramach programu wspólnie poznamy najważniejsze zasady dotyczące ograniczenia odpadów poprzez życie w duchu less i zero waste. Mamy nadzieję, że pokazując działania w naszej szkole oraz ich efekty, zainspirujemy rodziców oraz inne szkoły do podejmowania aktywności na rzecz środowiska naturalnego. Przybijcie z nami Piątkę dla Natury!
ODKRYJ Z NAMI PORTUGALIĘ
Dzisiaj uczniowie klasy 8 z naszej szkoły wraz z pedagogiem szkolnym uczestniczyli w grze edukacyjnej "ODKRYJ Z NAMI PORTUGALIĘ", organizowanej przez Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu Zdroju w ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych. Uczniowie podzieleni na dziesięcioosobowe zespoły, wykonali w sumie 15 ciekawych i pobudzających kreatywność zadań. Sprawdzali swoją wiedzę na temat Portugalii oraz pod okiem starszych kolegów ćwiczyli swoje umiejętności w kuchni, przyrządzając portugalskie potrawy. W czasie gry uczniowie nie tylko mogli degustować smakołyki, ale też zawierać nowe, miłe znajomości i uczyć się od najlepszych. Poszczególne zadania młodzież realizowała w salach rozmieszczonych w różnych zakątkach budynku szkoły, a w dotarciu do odpowiednich miejsc miała pomóc szczegółowa instrukcja gry oraz bardzo życzliwi przewodnicy - zaangażowani uczniowie tut
Udany debiut Oliwii
Oliwia Korzeniowska uczennica klasy IV reprezentowała naszą szkołę na gminnym konkursie recytatorskim w Łękach Strzyżowskich. Utwory prezentowane na konkursie nawiązywały do motywu domu w literaturze. Oliwia recytowała wiersz Czesława Miłosza "Przypowieść o maku". Występ Oliwki został wysoko oceniony przez komisję - uczennica zajęła zaszczytne II miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów recytatorskich.
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
W piątek 21 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. W tym dniu uczniowie odkryli wiele ciekawostek dotyczących tego, jak powstaje książka i kto ma wpływ na jej ostateczny kształt oraz rekordów Guinessa w świecie książek. Razem przypomnieliśmy sobie również zasady korzystania z książek tak by służyły nam jak najdłużejDzień ten był również wspaniałą okazją do pasowania na czytelnika uczniów klasy pierwszej. Pierwszaki pięknie zaśpiewały piosenkę o książce a następnie złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika. Nasi nowi czytelnicy otrzymali przygotowaną przez Instytut Książki wyprawkę czytelniczą , która będzie im przypominała o tym uroczystym wydarzeniu. Świętowanie zakończyły zabawne konkurencje i
XIV edycja Krośnieńskich Pól Nadziei
W niedzielę 2 kwietnia br., w Niedzielę Palmową odbyła się zbiórka do puszek w ramach XIV edycji Krośnieńskich Pól Nadziei. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Przybówce wraz z nauczycielami wzięli udział w tej akcji przy kościele św. Kazimierza w Przybówce , by w zamian za żonkila zrobionego własnoręcznie prosić o datek na rzecz krośnieńskiego Hospicjum.Krośnieńskie Pola Nadziei są organizowane przez Towarzystwo Przyjaciół Krośnieńskiego Hospicjum w Krośnie.
SZYMONIE, gratulujemy i życzymy Ci dalszych sukcesów
“Satisfaction lies in the effort, not in the attainment, full effort is full victory.”
Mahatma Gandhi
Z dumą i radością informujemy, że SZYMON DOKTÓR uczeń klasy VIII Szkoły Podstawowej im. Stanisława Gałuszki w Przybówce, został LAUREATEM Konkursu z Języka Angielskiego organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty.
Gminnym etapie 45 - ego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej
W dniu 28 marca uczniowie klasy 8: Aleksy Świerczek, Kacper Nowiński i Bartosz Przebienda wzięli udział w Gminnym etapie 45 -ego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Centrum Edukacji Przyrodniczej w Pietruszej Woli. Celem konkursu jest upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego. Zagadnienia w konkursie wymagały niebagatelnej wiedzy pożarniczej. Uczniom gratulujemy wiedzy i godnej naśladowania postawy.
Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 77892