Udany debiut Oliwii
Oliwia Korzeniowska uczennica klasy IV reprezentowała naszą szkołę na gminnym konkursie recytatorskim w Łękach Strzyżowskich. Utwory prezentowane na konkursie nawiązywały do motywu domu w literaturze. Oliwia recytowała wiersz Czesława Miłosza "Przypowieść o maku". Występ Oliwki został wysoko oceniony przez komisję - uczennica zajęła zaszczytne II miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów recytatorskich.
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
W piątek 21 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. W tym dniu uczniowie odkryli wiele ciekawostek dotyczących tego, jak powstaje książka i kto ma wpływ na jej ostateczny kształt oraz rekordów Guinessa w świecie książek. Razem przypomnieliśmy sobie również zasady korzystania z książek tak by służyły nam jak najdłużejDzień ten był również wspaniałą okazją do pasowania na czytelnika uczniów klasy pierwszej. Pierwszaki pięknie zaśpiewały piosenkę o książce a następnie złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika. Nasi nowi czytelnicy otrzymali przygotowaną przez Instytut Książki wyprawkę czytelniczą , która będzie im przypominała o tym uroczystym wydarzeniu. Świętowanie zakończyły zabawne konkurencje i
Wielkanocne śniadanie
21W ostatni dzień przed przerwą świąteczną cała społeczność naszej szkoły spotkała się na uroczystym śniadaniu wielkanocnym. Uczniowie z pomocą rodziców, pracowników obsługi i nauczycieli przystroili świąteczne stoły, na których znalazły się tradycyjne potrawy wielkanocne. Przedszkolaczki oraz uczniowie klasy 1, 3 i 4 przypomnieli tradycje Świąt Wielkanocnych, złożyli piękne życzenia i umilili czas wesołą piosenką. Pełne ciepła i serdeczności życzenia złożyła również pani dyrektor i ksiądz proboszcz. Nasze wspólne, wielkanocne śniadanie było tak naprawdę wielkim, rodzinnym spotkaniem w miłej i serdecznej atmosferze. Życzmy sobie, aby nastrój świątecznej radości przetrwał w nas jak najdłużej.
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
10W tym dniu nasza szkoła zaświeciła się na NIEBIESKO, ubierając się w tym kolorze, w geście solidarności i jedności z osobami z autyzmem i ich rodzinami. W ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu nasi uczniowie i przedszkolaczki brali udział w zajęciach mających na celu propagowanie wiedzy o autyzmie, budowanie wrażliwości społecznej na potrzeby i trudności osób w spektrum oraz otwieranie na ich różnorodność. Poprzez doświadczenia sensoryczne mieli okazję przenieść się do świata autyzmu i poczuć jak poszczególne zmysły zniekształcają odbiór rzeczywistości. Do akcji przyłączyli się nie tylko uczniowie, ale także nauczyciele. Zawsze wspieramy takie inicjatywy. Nasza szkoła jest otwarta na różnorodność.
XIV edycja Krośnieńskich Pól Nadziei
W niedzielę 2 kwietnia br., w Niedzielę Palmową odbyła się zbiórka do puszek w ramach XIV edycji Krośnieńskich Pól Nadziei. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Przybówce wraz z nauczycielami wzięli udział w tej akcji przy kościele św. Kazimierza w Przybówce , by w zamian za żonkila zrobionego własnoręcznie prosić o datek na rzecz krośnieńskiego Hospicjum.Krośnieńskie Pola Nadziei są organizowane przez Towarzystwo Przyjaciół Krośnieńskiego Hospicjum w Krośnie.
SZYMONIE, gratulujemy i życzymy Ci dalszych sukcesów
“Satisfaction lies in the effort, not in the attainment, full effort is full victory.”
Mahatma Gandhi
Z dumą i radością informujemy, że SZYMON DOKTÓR uczeń klasy VIII Szkoły Podstawowej im. Stanisława Gałuszki w Przybówce, został LAUREATEM Konkursu z Języka Angielskiego organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty.
Gminnym etapie 45 - ego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej
W dniu 28 marca uczniowie klasy 8: Aleksy Świerczek, Kacper Nowiński i Bartosz Przebienda wzięli udział w Gminnym etapie 45 -ego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Centrum Edukacji Przyrodniczej w Pietruszej Woli. Celem konkursu jest upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego. Zagadnienia w konkursie wymagały niebagatelnej wiedzy pożarniczej. Uczniom gratulujemy wiedzy i godnej naśladowania postawy.
Dzień gofra
10Suchy, z cukrem pudrem, owocami czy bitą śmietaną? Wszystkie smakują tak wyśmienicie, że trudno się zdecydować Ten znany wszystkim słodki smakołyk ma swoje święto. Nasze pierwszaki uwielbiają takie przekąski, więc postanowiły samodzielnie przygotować przepyszne gofry
Powitanie wiosny
28W naszej szkole wiosnę przywitaliśmy bardzo radośnie. Wszyscy razem świętowaliśmy ten dzień. Zaczęliśmy od prezentacji plakatów na temat Zespołu Downa, które każda klasa przygotowała z okazji Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa. Oczywiście założyliśmy w tym dniu kolorowe skarpetki nie do pary . Wspólny, wiosenny taniec wprowadził nas we wspaniały nastrój. Następnie obejrzeliśmy pokaz talentów naszych uczniów. Okazuje się, że dzieci są bardzo uzdolnione w przeróżnych dziedzinach tj.: śpiew, taniec, akrobatyka, piłka nożna, recytacja, plastyka, majsterkowanie. Wszystkie występy dzieci przygotowywały samodzielnie. Mogliśmy także podziwiać oryginalne wiosenne stroje i nakrycia głowy.
Terapia ręki dla każdego
14Przedszkolaki i grupa uczniów klas 1-3 zrealizowali V moduł Projektu Edukacyjnego "Terapia ręki dla każdego", w ramach którego wykonywali szereg ćwiczeń poprawiających koordynację wzrokowo - ruchową. Jak zwykle nie zabrakło dobrej zabawy
Nie Zmarnuj Swojego Życia!
20 marca naszą szkołę odwiedzili wspaniali młodzi ludzie - Łukasz Bęś (Bęsiu) i Jonatan Blank (DJ Yonas), którzy podzielili się z nami swoją historią i twórczością. Było to spotkanie o tematyce profilaktyki uzależnień od używek, ale na pewno nie była to typowa prelekcja/wykład. Usłyszeliśmy świadectwo osób, które wyszły z uzależnienia i "nie zmarnowały swojego życia". Młodzież była zasłuchana i oczarowana sposobem tego przekazu .
Wielkie gratulacje!!!
Miło nam poinformować, że nasi uczniowie:
Szymon Betlej kl. 1
Bartosz Habil kl. 2
zajęli pierwsze miejsca w powiatowym konkursie "Artystyczne rozmaitości" organizowanym przez SOSW w Krośnie. Artyści mogli zaprezentować swoje zdolności recytatorskie, taneczne i wokalne. Chłopcy wspaniale pokonali tremę.
"Sztuka pisania"
"Sztuka pisania" Szkoła Podstawowa w Przybówce pod patronatem Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji zorganizowała gminny konkurs kaligraficzny, celem którego było rozpowszechnianie starannego i estetycznego pisma oraz uczczenie rocznicy urodzin Patrona Szkoły. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przepisać kaligraficznie tekst - biografię Stanisława Gałuszki - żołnierza AK, nauczyciela i harcerza. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice z klasy ósmej. Ich prace zostały wysoko ocenione. Komisja konkursowa przyznała następujące nagrody: I miejsce - Milena Gałuszka - Szkoła Podstawowa w Przybówce; I miejsce - Izabela Stankiewicz - Szkoła Podstawowa w Łękach Strzyżowskich;. II miejsce - Julia Brzana - Szkoła Podstawowa w Wojaszówce; II miejsce - Izabela Świerczek - Szkoła Podstawowa w Łękach Strzyżowskich; III miejsce - Klaudia Penar - Szkoła Podstawowa w Odrzykoniu; Wyróżnienia: Wiktoria
Gratulacje Bartku!
„Nie ma niczego, czego nie można zrobić lub osiągnąć,jeśli odpowiednio się do tego przygotujemyi naprawdę tego pragniemy.”
Bartosz Przebienda uczeń klasy VIII od września wytrwale zmagał się z obszernymi zagadnieniami historii powszechnej i historii Polski, aby jak najlepiej przygotować się do konkursu przedmiotowego organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. W listopadzie świetnie poradził sobie z zadaniami etapu pierwszego, a w lutym etapu rejonowego. Bartku, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
Kolejny fantastyczny dzień za nami
We czwartek 23 lutego odwiedziliśmy krośnieńskie lodowisko. Mimo, iż nie wszyscy byli ekspertami w jeździe szybko opanowali technikę jazdy na lodzie i radzili sobie całkiem nieźle. Uczniowie chętnie oddali się łyżwiarskiemu szaleństwu, z ogromną determinacją starali się wygrać z grawitacją. Nie obyło się oczywiście bez upadków, często przydawała się koleżeńska pomoc jednak była to prawdziwa frajda. Wszyscy bawili się znakomicie.
Zabawa karnawałowa 2023 - klasy IV, VI, VIII
W czwartkowe popołudnie 16 lutego 2023 r. nadszedł czas na zabawę karnawałową dla uczniów klas IV, VI oraz VIII. Młodzież pięknie bawiła się parkiecie, a do tańca zachęcały ulubione hity dyskotekowe. Wszystkim zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność młodzieży. Oprócz zabawy, na wszystkich czekał królewski poczęstunek, o który zadbali przedstawiciele Rady Rodziców oraz rodzice naszych uczniów. Trzeba przyznać, że rodzice ugościli nas wszystkich po królewsku, a stoły uginały się od pyszności, za co serdecznie dziękujemy ! Wspólnie spędzony czas dostarczył nam niezapomnianych wrażeń. Na kolejny bal zapraszamy już za rok. A tymczasem fotorelacja poniżej.
Wyjazd do ETNOCENTRUM w Krośnie
16 lutego uczniowie klas IV, VI i VIII brali udział w warsztatach prowadzonych w Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej. Uczestnicy zapoznali się z różnymi formami rękodzielniczymi i samodzielnie wykonali pracę techniką makramy. Etnocentrum to placówka, gdzie tradycja przenika się z nowoczesnością. Uczniowie, zwiedzając to miejsce, odbyli interaktywny spacer, podczas którego dowiedzieli się o życiu codziennym i dawnych zwyczajach mieszkańców naszych okolic. Poznali lokalne historie, tradycje i obrzędy oraz napotkali wiele niezwykłych miejsc, które dzięki osiągnięciom współczesnej technologii, przeniosły uczniów w podróż do dawnego świata. Aktywna forma zajęć, której podstawowym środkiem przekazu były bajki i legendy, bardzo podobała się uczniom.
Warsztaty pszczelarskie
Klasy I,II,III i przedszkolaki wzięły udział w warsztatach pszczelarskich.Dzieci dowiedziały się jak pszczelarz przygotuje pszczoły na zimę, czy pszczoły zapadają w sen zimowy, czym karmimy pszczoły, jak pomóc pszczołom w zimie, czy w zimnie można zaglądać do ula. Dzieci miały możliwość sprawdzenia sprzętu jaki jest wykorzystywany przy pracy, smakowały miód gryczany. Po części merytorycznej była chwila zabawy. Każde dziecko zrobiło własną świeczkę z prawdziwego wosku. Na zakończenie uczniowie otrzymali na pamiątkę dyplom oraz odznakę przyjaciela pszczół.
Profilaktyka wad postawy u dzieci
3Profilaktyka wad postawy u dzieci.
Zdrowie i dobre samopoczucie naszych uczniów jest naszym priorytetem. Szczególnie ważne jest, aby już od najmłodszych lat wpajać dzieciom zdrowe nawyki. Zaprosiliśmy do nas Panią Małgosię - fizjoterapeutkę, właścicielkę gabinetu PIERWSZY KROK w Krośnie. Ta wizyta okazała się strzałem w dziesiątkę! Dzieci bawiły się świetnie podczas zajęć, na których dowiedziały się jaka jest prawidłowa postawa ciała w różnych pozycjach np. podczas siedzenia w szkolnej ławce. Ćwiczyły przy pomocy kolorowych woreczków oraz elastycznego pasa i poduszek jeżyków. Na spotkaniu odbyło się także badanie stóp. Dzieci odbijały stópki na specjalnych matach, które następnie zabrały do domu, by pokazać rodzicom i sprawdzić czy stopy ukształtowane są prawidłowo. Było przy tym dużo radości. Polecamy z całego serca Gabinet Fizjoterapeutyczny PIERWSZY KROK i zachęcamy rodziców do kon
Międzynarodowy Dzień Pizzy
Za nami jeden z „najpyszniejszych” dni w naszej szkole. 9 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Pizzy. W naszej szkole również obchodziliśmy to święto. Tego dnia nasza szkolna kuchnia zamieniła się we włoską pizzerię. Uczniowie bawiąc się w kucharzy przygotowali prawdziwą pizzę, którą z wielkim apetytem spałaszowali.
Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danychLiczba wizyt
liczba odwiedzin: 69754