W minionym miesiącu nuda stała się naszym głównym tematem! W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Sztuka emocji” odkrywaliśmy, jakie znaczenie ma nuda, jak wpływa na nasze emocje i jak możemy ją twórczo wykorzystać!
Co się u nas działo?
Rozpoczęliśmy od rozmowy na temat tego, czym właściwie jest nuda, skąd się bierze i jakie może mieć znaczenie. Okazało się, że każdy z nas odczuwa ją inaczej – dla jednych to brak zajęcia, dla innych okazja do wymyślania nowych pomysłów .
Nie zabrakło też twórczej dyskusji o nudzie w oparciu o wiersz Anny Edyk „Nudny dzień” . Dzieliliśmy się swoimi odczuciami i refleksjami na temat tego, jak nuda wpływa na nasze emocje. A wiersz Urszuli Kozłowskiej stał się punktem wyjścia do rozmowy o tym, jakie mamy sposoby na nudę . Bawiliśmy się w Kalambury! Odgadywaliśmy jaka jest najnudniejsza rzecz na świecie? oraz w „Nudzimy się” – relaksacyjną zabawę, która pomogła nam wsłuchać się w siebie i odpocząć. Wyruszyliśmy także na „Wielką wyprawę w świat Tygryska”, gdzie połączyliśmy ruch i wyobraźnię, by wspólnie z nim przeżyć przygodę. Uczyliśmy się kroków cza czy, jednak szybko znudziliśmy się i nasz taniec przerodził się w "Taniec połamaniec", odkrywając, jak wiele radości może dać ruch i muzyka. Naszą zabawę kontynuowaliśmy wraz z muzykami Mobilnej Filharmoni przy rock'n'rollowych rytmach.
W związku z Dniem Babci i Dziadka przygotowaliśmy wyjątkowe laurki oraz wspólnie stworzyliśmy plakat pt. „Nasi Dziadkowie”, który przypomniał nam, jak ważne są dla nas babcie i dziadkowie.
Na zakończenie przy dźwiękach muzyki A. Vivaldiego („Zima”) puściliśmy wodze fantazji i malowaliśmy na folii wszystko, co przychodzi nam do głowy odkrywając, jak emocje mogą inspirować do tworzenia!
Podsumowując – udowodniliśmy, że nuda wcale nie jest taka zła! Może pobudzać kreatywność, zachęcać do twórczego myślenia i inspirować do nowych działań.
#sztukaemocji #styczniowenudy